O NÁS

 

 

 

  Na úvod pivo je najrožšírenejším alkoholickým nápojom na svete. Ročne sa ho vypije 130 biliónov litrov. Pomožte nám zvýšiť tuto mizernú štatistiku !!!

 

 Vznik pivovaru:

  Náš pivovar bol založený v decembri 2011, prvú varku sme uvarili v apríli 2012 a oficiálne sme otvorili brány nášho pivovaru 1.mája 2012 v Bratislave, kde sme začali variť na našej prvej varni s objem 200l. Nakoľko sme potrebovali navýšiť našu výrobnú kapacitu a v priestoroch v Bratislave už to nebolo možné, tak sme v r. 2014 presťahovali náš pivovar do Moravského Svätého Jánu, kde sme založili Svätojánsky pivovar a momentálne varíme naše pivečká v 1000l varni.

 

     Naše pivá vyrabame striktne z lokálnych surovin bez akychkoľvek chemických úprav a nefiltrované. 

 

Sladovnícky jačmeň:

Na záhorí, Dolnom Rakúsku a Morave sa od nepämati pestoval sladovnícky jačmeň a aj sa dodnes pestuje. Tento jačmeň po dozretí putuje do Trnavských sladovní, kde ho spracujú na slad a následne už putuje k nám kde mi ho spracujeme a vyrobíme z neho pivo. Z tohto sladu po spracovaní vznikne odpad zvaný mláto. Toto mláto od nás zoberie družstvo, ktoré ho použije na skŕmenie hospodarskych zvierat. Pri samotnej výrobe prakticky nevzniká odpad. Naše pivá nasudujeme a naflaškujeme a rozvezeme v ramci Trnavského a Bratislavského kraja, nakoľko tu dokažeme mať všetko pod kontrolou a nemusi vznikať žiadna zbytočna ekologická stopa na preskladňovanie a prebalovanie a pod.Všetko čo vznikne v našom kraji aj v tom kraji ostane. 

 

 

 

Vždy čerstvé pivo